یک بغل عشق برای محبوبم

یک بغل عشق برای محبوبم

امروزه زندگی زناشویی مفهوم زیباتری برای خود پیدا کرده است. دیگر مردان مانند مردان صدسال پیش خود رای نبوده و برای همسر خود حضوری مستقل در زندگی مشترک قائل هستند و زنان هم برای خود خواستار حق و حقوقی شده اند.
هردو زن و مرد می خواهند باهم و در کنار هم فکر کنند، تصمیم بگیرند و پله های ترقی زندگی را بسازند. هردو می خواهند وسایل رضایت قلبی و آرامش دیگری را فراهم کنند و زندگی همراه با خشنودی و مهربانی و آسایش داشته باشند.
امروز یک زندگی مشترک موفق و کانون گرم خانواده مستلزم تساوی، تعادل به ویژه در عشق و احساسات است. پس اگر عواملی کوچک باعث قهر و دعوا و آزردگی خاطر همسر شما شده باشد، زندگی را به محل جنگ و دعوا تبدیل نکنید و بدانید که همه قابل علا ج و درمان اند.
کافیست قبول کنید که ارزش زندگی مشترک شما و ادامه آن خیلی بیشتر از این مسائل پیش پا افتاده است. با کمی همدلی و همزبانی می توانید سو»تفاهم ها را برطرف کنید و به زندگی پراز عشق و مهربانی خود بازگردید. در اینجا به چند توصیه ساده اما مفید و موثر برای درمان نارسایی های به ظاهر کوچک اما مخرب زندگی زناشویی مشترک اشاره می شود که امیدواریم با خواندن و عمل به آنها به نتیجه مطلوب برسید:
با ادامه دادن به سرزنش های کنایه آمیز، نه تنها همسرتان به حرف های شما توجه بیشتری نمی کند بلکه دیگر گوش شنوایی هم برای شنیدن حرف های شما ندارد.
برای اینکه همسر خود را وادار به شنیدن حرف هایتان بکنید، بایدحس خطر گوش دادن به حرف هایتان، حس سرخوردگی و سرزنش شدن را در او از بین ببرید. نخست احساس تایید شدن، ستایش شدن و پذیرفته شدن را در او تقویت کنید. پس مستقیما او را سرزنش نکنید، نگویید که اشتباه می کنی و افکارت پوچ است. به جای ایجاد دلخوری، همسر خود را ستایش کنید و به او بگویید که عاشق اش هستید و آنچه انجام می دهد برای شما با ارزش است و در این راه بدانید که حتما نباید با نظر او موافق باشید بلکه تنها با بیان خود نظر و احساس او را در آن لحظه تایید کنید تا این تایید اعتماد لا زم را به وجود بیاورد.
با گفتن همین جمله به ظاهر ساده می توانید قلب او را تسخیر کنید. بگذارید تا شریک زندگیتان به عشق واقعی شما پی ببرد، از هم شناخت درستی پیدا کنید و راه های ابراز عشق و محبت را به یکدیگر یاد بدهید. برای این کار، لحظات عاشقانه و خاطرات آرامش بخش را با هم به یاد بیاورید. به یاد بیاورید که کجا بودید؟ چه می کردید؟ چگونه به هم علا قمند شدید؟... و بگویید که این عشق جاودانه است، آن را ادامه خواهیم داد و هر روز بیشتر خواهد شد.
علا وه بر ابراز عشق با کلا متان، باید در رفتار خود هم این عشق را نشان دهید، با یک لبخند ساده و نگاه سرشار از محبت عشق و امنیت را به همسرتان القا کنید.
پس هر لحظه که همسرتان را می بینید با لبخندی احساس خشنودی خود را از دیدن او ابراز کنید علا وه بر آن با نوازش، گرفتن دست همدیگر و روش های دیگر هم به ابراز عشق به همسرتان بپردازید.

نویسنده : مهزاد سیدکریمی
برگرفته از کتاب همسرم با من باش ـ روش های پیشرفته زناشویی ـ راز شادزیستن

روزنامه مردم سالاری

/ 0 نظر / 2 بازدید