برای یافتن همسر مناسب قوانین زیر را رعایت کنید

برای یافتن همسر مناسب قوانین زیر را رعایتکنید

▪ قانون ۱: همان گونه با طرف مقابل تان رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.
اجرای این قانون درباره تمام مراحل زندگی است که در واقع یادآور این جمله است که آنچه را بر خود نمی پسندی بر دیگران هم مپسند. اگر می خواهید شریک زندگی تان با شما صادق باشد، شما نیز باید با او صادق باشید، اگر می خواهید به شما احترام بگذارند، به طرف تان احترام بگذارید.
▪ قانون ۲: شریک زندگیتان به همان اندازه شما به عشق، محبت، توجه، اطمینان خاطر و امنیت نیازمند است. از این کلیشه رایج بگذرید که فقط زنان احساساتی هستند؛ چراکه مردان هم به اندازه زنان احساساتی و آسیب پذیرند اما غالبا بروز نمی دهند.
▪ قانون ۳: هرگز طرف مقابل تان را به بازی نگیرید. در واقع باید گفت در زندگی مشترک وارد هیچ نوع بازی نشوید همان طور که از اسمش پیداست بازی مختص بچه هاست، پس چرا باید به روابط صمیمی کشانده شود. این قانون بیشتر متوجه زنان است که از غریزه و احساسات شان کمک می گیرند و طرف شان را به بازی می کشانند.
▪ قانون ۴: همیشه خودتان باشید. سعی نکنید کسی باشید که نیستید یا تصویری از خود ارایه ندهید که مطابق خواسته شریک زندگیتان باشد. خویشتن واقعی را فراموش نکنید.
▪ قانون ۵: قبل از آنکه روابط تان به مرحله جدی و ازدواج کشیده شود، سوال های زیادی از طرف مقابل تان بپرسید. برخی همچنان بر این عقیده هستند که در ملاقات های اول نباید سوالی پرسید؛ چرا که معنای فضولی و دخالت در کار دیگران است. اما زمانی که شما می خواهید یک خانه را بخرید حتما فهرستی از سوال هایی که برای آن هیچ پاسخی ندارید، تهیه می کنید تا از مالک آن بپرسید، حال برای زندگی مشترک که بزرگ ترین تصمیم فرد است آیا صحیح است که از طرف مقابل مان سوال نکنیم؟
تلاش کنید در همان جلسات اول آشنایی اکثریت سوالاتی که ذهن تان با آن درگیر است را بپرسید تا بیشترین اطلاعات و داده ها در رابطه با شخصیت موردنظرتان را به دست آورید.
برخی از سوالات عبارتند از:
سابقه خانوادگی و چگونگی روابط میان اعضای خانواده
درس های آموخته شده از تجربه های گذشته
فلسفه مذهبی و معنوی
اهداف شخصی و حرفه ای
ارزش ها، اخلاقیات و نگرش های او به آنچه که برای شما مهم است
نگرش و موضع او در برابر مسایلی نظیر عشق، تعهد و ارتباط
▪ قانون ۶: سعی کنید شریکی انتخاب کنید که دارای نگرش مثبتی نسبت به زندگی باشد. ضرب المثل قدیمی در این باره وجود دارد که می گوید: «دو انسان در این دنیا وجود دارند: انسان های مثبت و انسان های منفی» چنانچه قرار باشد باقی عمر خود را با یکی از این دو انسان سپری کنید، کدام را برمی گزینید؟
▪ قانون ۷: درباره افراد براساس اندازه قلب و وسعت روح شان قضاوت کنید نه بر اساس حساب بانکی و کیف پول شان.
گرچه متاسفانه هنوز این باور چندان تغییری در انتخاب شریک زندگی نکرده؛ چرا که آمارها همچنان نشان می دهد که بر انتخاب ما پول، قدرت و منصب اجتماعی، شغل، حرفه، شهرت و اعتبار همچنان تاثیرگذار است که در این مورد بیشتر در زنان به چشم می خورد که امروزه مردان هم به این جرگه پیوسته اند.
▪ قانون ۸: هرگز عاشق استعدادهای درونی یا توانایی های بالقوه طرف مقابل تان نشوید. در واقع سعی نکنید عاشق پتانسیل های شریک آینده زندگیتان شوید؛ چرا که آن فرد برای شما به صورت یک پروژه تبدیل می شود که نیاز به نجات یافتن دارد.
▪ قانون ۹: در مورد احساسات خود با دیگران صادق باشید. روابط موفق همواره بر پایه و اساس «صداقت» استوار است، فقط زمانی که در مورد احساسات خود صادق نیستیم، روابط مان ناخوشایند، متلاطم و مشکل دار می شود.
▪ قانون ۱۰: زیباترین جنبه وجودی خود را که همانا فکر و ذهن شماست به شریک آینده تان نشان دهید. در واقع طرف تان باید عاشق خرد و اندیشه های شما شود نه جذابیت ظاهری. به جای سکوت در مورد مسایل، اندیشه و نگرش و شناخت های خود را با آن شخص در میان بگذارید.

آریا شیروانی
برگرفته از کتاب قوانین روابط موفق

/ 0 نظر / 3 بازدید