میلاد مسعود امام رضا (ع) و حضرت معصومه (ع) خجسته باد

تمام ما اردت قلبی زیادی نسبت به امام رضا علیه السلام و نه تنها ایشان بلکه تمامی ائمه ی اطهار علیهم السلام داریم.

در هنگامه ی سختی ها به ایشان پناه می آوریم. درد دلهایی را که با هیچ کس نمیتوانیم بیان کنیم با ایشان مطرح میکنیم و ایشان را نزد خداوند متعال شفیع خود قرار میدهیم. خیلی از اوقات به دلیل همین محبت بسیار به امام از ایشان توقعات زیادی هم داریم. و اگر کسی از ما بپرسد چرا اینگونه اید در جواب پاسخ میدهیم چون ما شیعه ی این بزرگوارانیم. چون این عزیزان امام و پناه ما هستند. ما کسی را نداریم تا به در خانه اش متوسل شویم و حاجتمان را برآورد جز این بزرگواران.

اما سئوالی در اینجا مطرح است و آن اینکه آیا به واقع ما صفات و ویژگی های یک شیعه ی حقیقی را داریم؟

در روایتی شریف از امام رضا علیه السلام نقل شده است که آن حضرت در بیان ویژگی های شیعیان فرمودند: شیعیان ما کسانی هستند که نسبت به دستورات ما تسلیم و مطیع هستند، سخنان ما را با جان و دل میپذیرند؛ و با دشمنان ما مخالفت مینمایند. پس کسی که اینگونه نباشد، شیعه ی مانیست.

ترجمه صفات الشیعه شیخ صدوق/مترجم: علی اکبر میرزائی/صفحه 29

 

قلبی شکست و دور و برش را خدا گرفت

نقاره می زنند . . . مریضی شفا گرفت

دیدی که سنگ در دل آیینه آب شد

دیدی که آب حاجت آیینه راگرفت

خورشید آمد و به ضریح تو سجده کرد

اینجا برای صبح خودش روشنا گرفت

پیغمبری رسید و در این صحن پر ز نور

در هر رواق خلوت غار حرا گرفت

از آن طرف فرشته ای از آسمان رسید

پروانه وار گشت و سلام مرا گرفت

زیر پرش نهاد و به سمت خدا پرید

تقدیم حق نمود و سپس ارتقا گرفت

چشمی کنار این همه باور نشست و بعد

عکسی به یادگار ازاین صحنه ها گرفت

دارم قدم قدم به تو نزدیک می شوم

شعرم تمام فاصله ها را فرا گرفت

دارم به سمت پنجره فولاد می روم

جایی که دل شکست و مریضی شفا گرفت...

شاعر: رحمان نوازنی

/ 2 نظر / 33 بازدید
سایت ساز

با سلام،آیا می خواهید دارای سایت مستقل و حرفه ای شوید؟ آیا می خواهید زحماتی که برای وبلاگ خود می کشید از بین نرود و به نفع صاحبان سایت های ایجاد وبلاگ نشود و برای خودتان بماند؟ آیا می خواهید از دنیای مبتدی وبلاگ خارج شده و به دنیای حرفه ای سایت واردشوید و با گسترش سایتتان از آن کسب درآمد کنید؟ آیا می خواهید بدون داشتن دانش برنامه نویسی و دانش راه اندازی هاست وارد دنیای حرفه ای سایت شود؟ آیا می خواهید با کمترین هزینه ممکن دارای یک هاست یک دامنه رایگان و قالب حرفه ای و مدرن سایت شوید؟ آیا قیمت های سرسام آور سایت های ایجاد هاست از ورود شما به دنیای حرفه ای سایت جلوگیری کرده است؟ آیا می خواهید فقط با قیمت باورنکردنی 20000 تومان همه امکانات بالا را یک جا دریافت نمایید؟ آیا میدانید که این امکانات نیاز به تمدید ماهانه یا سالانه ندارند و شما فقط با یک بار خرید ، سایت را برای همیشه از آن خود می کنید؟ آیا میدانید تمام کار های راه اندازی سایت ازجمله راه اندازی هاست و نصب مدیریت محتوای جوملا و قالب های آن توسط شرکت سایت ساز انجام می گیرد وشما فقط سایت خود را طراحی ومدیریت می کنید؟ برای دریافت سایت و کسب اطلاعات بیشتر،

یعقوب

کسب درآمد از اینترنت آسان شد! بهترین سایت های اینترنتی کسب درامد تضمینی وقابل اعتماد.